Výchova a výcvik

Před několika tisíci lety pes navázal pouto s člověkem a člověk se psem. Naučili se navzájem využívat svých výjimečných schopností k oboustrannému prospěchu. Vzniklo pracovní partnerství i přátelství.

I dnes je pro psa  největší radostí (a zároveň i potřebou) pracovat s člověkem. Psovod využívá ostrých smyslů zvířete ve strážní službě především v noci a v nepřehledném prostoru. V případě hrozícího útoku pes poskytuje účinnou pomoc k odvrácení útoku, nebo přímo k imobilizaci pachatele.  Pes díky svému výjimečnému čichu pomáhá hledat ukryté nebezpečné látky – výbušniny, urychlovače hoření, drogy…

Pes pracuje pro člověka v desítkách dalších profesí. Naše organizace se specializuje na strážní službu, detekci akcelerantů a psychotropních látek.

Další neméně důležitou rolí psa v životě člověka je být jeho společníkem. Někdy jsou psi nejbližší důvěrníci osamocených lidí. Ale i psík pořizovaný pro radost dětí, bude šťastný, když se bude moci podílet na aktivitách rodiny. Čím vychovanější pes, tím více možností, kam může doprovázet svojí rodinu.

Sportovci se věnují společně se svým chlupatým parťákem mnoha aktivitám. Jsou k dispozici desítky  „psích sportů“, kde se vyřádí jak pejsek, tak majitel. Společně strávený čas venku v přírodě, v pohybu a dobré náladě upevňuje zdraví oběma aktérům.

Jsme příznivci vychovaných pejsků i psích sportovců, proto velkou část naší aktivity směrujeme ke sportovnímu výcviku.

Výchova a výcvik dává psovi více volnosti a svobody.

domaci-kynologie